MONTÁŽ A SERVIS LPG

Výhody přestavby auta na plyn LPG

Poloviční úspora nákladů

Hlavní výhodou přestavby na LPG je téměř poloviční úspora nákladů oproti provozu na benzín. Cena LPG je ve srovnání s benzínem je dlouhodobě v celoročním průměru prakticky poloviční. Spotřeba propanbutanu v litrech je oproti benzínu vyšší cca o 10-15 %. Motor má zato klidnější a tišší chod a méně se opotřebovává, protože v něm nevznikají karbonové usazeniny (za použití systému na ochranu ventilů a ventilových sedel FLASHLUBE !!).

Osvobození od silniční daně

Kromě toho je jistě pro podnikatele a živnostníky zajímavá skutečnost, že vozidla vybavená alternativním pohonem LPG, CNG a hybridní jsou osvobozena od silniční daně. Hřát vás také může vědomí, že provozem automobilu na plyn o něco méně ničíte životní prostředí. Možnost provozu i na benzín Určitou výhodou auta na plyn pak je zachování možnosti provozu na LPG i na benzín, tedy prodloužení dojezdu. To však bylo aktuální spíše před několika lety, kdy síť čerpacích stanic LPG byla podstatně řidší než dnes. Proto se dnešní trend v přestavbách na pohon plynem vyznačuje v drtivé převaze montážemi tzv. toroidních nádrží - nádrží místo rezervy. Tyto nádrže jsou často menší než klasické válcové montované zpravidla za zadní sedadla v zavazadlovém prostoru, ale umožňují jeho lepší využití. Vzhledem k vysoké hustotě sítě čerpacích stanic LPG není potřeba tankovat velké množství plynu kvůli dojezdu.

Kolik stojí přestavba na LPG

Jak bylo uvedeno, cena přestavby se bude odvíjet především od systému, který bude použit. Liší se i ceny zařízení od různých výrobců. Záleží mj. na typu a velikosti nádrže a v neposlední řadě i na tom, která firma přestavbu provede. Rozhodnete-li se šetřit provozní náklady přechodem z benzínu na LPG, asi byste ale neměli začít tím, že se budete snažit za každou cenu ušetřit na nákladech za zařízení a jeho montáž. Pár tisícovek úspory za přestavbu provedenou na základě neodolatelně nízké cenové nabídky "garážovým LPG guru" se může v budoucnu při provozu docela prodražit.

Komu se vyplatí přestavba na LPG

Jste-li sváteční řidič a ujedete pár tisíc kilometrů za rok, asi nemá smysl o změně paliva vůbec uvažovat. Vlastníte-li však automobil v dobrém technickém stavu s velkým zavazadlovým prostorem a benzínovým motorem s vyšší spotřebou a ročně najedete deset a více tisíc kilometrů, určitě byste se měli o LPG blíže zajímat. Můžete ušetřit na jednom kilometru třeba jednu korunu a počáteční investice se vám může relativně brzo vrátit. Vše tedy nasvědčuje tomu, že zlevňování pohonných hmot nás asi nečeká, spíše naopak. Automobily používající jako paliva plyn lze v běžném provozu potkat čím dál častěji.

Zpracovávám...
Napište nám

Odesláním požadavku souhlasíte se zpracováním osobních údajů.